הקהילה ואנחנו

החיבור שלי עם השכונה החל כבר בשנות ה- 90 כאשר במקום משטרת השכונות עמד הקיוסק של הטוטו ובמקום הסופרמרקט עמד בנק הפועלים. כל החבר'ה ישבו על הברזלים ליד הכיכר והחנו את הסובארו ב"דאבל פארקינג".
מאז ועד היום הקשר שלי עם השכונה הלך והתחזק. החברים הפכו למשפחה והשכונה הפכה לבית.
לאורך השנים בשכונה חוויתי חוויות מעצימות, ספגתי ערכים ותרבויות מופלאות ורכשתי חברי אמת.
אני מרגיש שקיבלתי המון מהשכונה ומהתושבים ועכשיו הגיע הזמן להחזיר.

כדורסל

את השכונה הכרתי דרך הכדורסל, כאשר בתור ילד שיחקתי במחלקת הנוער מספר שנים עד שהתגייסתי לצבא. ביליתי כאן את השנים היפות ביותר של חיי ויש לי אינספור זיכרונות טובים מהמגרש, מהאנשים ומהשכונה, זו תקופה שעיצבה אותי והפכה אותי למי שאני היום. אני גאה לשוב ולהיות חלק מבית הספר לכדורסל של השכונה, מקום שמעצים את הילדים ופותח בפניהם הזדמנויות חדשות. זה גורם לי סיפוק אדיר, מרגש אותי מאוד, ובאופן אישי עבורי זו סגירת מעגל.
אופיר לוינגר מתווך ומלווה משקיעים עם קבוצת הכדורסל השכונתית
אופיר לוינגר מתווך ומלווה משקיעים, עם חנדה חנדה

חנדה חנדה

את חי ורונן דוידוב כולם מכירים. הם גדלו בתל כביר ואף יצרו וכתבו את הסדרה המדוברת "איפה אתה חי?" המספרת את סיפור ילדותם בשכונה, הם גם משחקים בסדרה בתפקידים הראשיים.
בשנת 2005 הקימו חי ורונן, בתל כביר, את תיאטרון 'חנדה חנדה' (צחוק צחוק), התיאטרון העברי-בוכרי הראשון והיחיד מסוגו בעולם. זהו תיאטרון מקצועי, סוג של "יידישפיל" בוכרי אשר מעלה בכל שנה הצגה מקורית חדשה. לאחר סבב הופעות בארץ התיאטרון יוצא לסבב בינלאומי הכולל הופעות לקהילות היהודיות-בוכריות בארה"ב, אירופה ואסיה.
אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להיות הספונסר הראשי של התיאטרון ולקחת חלק במיזם המדהים הזה, מיזם שמקדם תרבות ואומנות בשכונה ובכלל.
מאחל לנו המשך שיתוף פעולה פורה לעוד שנים רבות.

מאפיה בוכרית

כל סיור עם לקוחותיי בשכונה נפתח במאפיה הבוכרית, זה מתחיל עם גוז'גוז'ה ומסתיים עם שקיות מלאות כל טוב לכל השבוע... חוויה קולינארית שממחישה את עוצמת הטעמים והריחות המזוהים עם השכונה ומייחדים אותה כל כך.
אופיר לוינגר מתווך ומלווה משקיעים, במאפיה הבוכרית המקומית
אופיר לוינגר מתווך ומלווה משקיעים, בית כנסת שכונתי

בתי כנסת ובית חב"ד

השכונה מאופיינת באוכלוסייה ותיקה ומסורתית, והדת היא חלק בלתי נפרד משגרת היום של התושבים. במשך השנים פיתחתי קשרי ידידות עם רבנים וגבאים בשכונה, אותם אני מאוד מכבד ומעריך. מכאן עלה הצורך לקחת חלק, לתמוך ולתרום לקהילה, לבית חב"ד ולבתי הכנסת בשכונה.